Logopedia – diagnoza i terapia wad wymowy – Kościan, Śmigiel

Terapia logopedyczna obejmuje wszelkie zaburzenia mowy, tu przede wszystkim : dyslalia, alalia, jąkanie, ćwiczenie dykcji i oddechu u dzieci, rozwijanie słuchu fonemowego i wiele innych. Logopeda podczas każdych zajęć obserwuje mowę dziecka i dostosowuje terapię do jego indywidualnych potrzeb.

Należy pamiętać, że terapie logopedyczną należy rozpocząć jak najwcześniej.  Zajęcia są prowadzone w miłej i sympatycznej atmosferze.

Konsultacja logopedyczna + diagnoza logopedyczna :

– Wywiad z opiekunami dziecka. Logopeda zapyta Państwa o przebieg ciąży, porodu i rozwój dziecka od narodzin po dzień dzisiejszy. Ważne jest jak przebiegało karmienie dziecka, jak przebiegał rozwój ruchowy- to wszystko ma wpływ na to jak się kształtuje mowa.

– Nawiązanie kontaktu emocjonalnego z dzieckiem – zachęcenie dziecka do swobodnej wypowiedzi W tym czasie logopeda obserwuje jaki jest stan mowy dziecka, czy wypowiedzi są zrozumiałe i czy dziecko buduje swoje wypowiedzi adekwatnie do wieku.

– Obserwacja budowy i sprawności narządów artykulacyjnych – wspólne wykonywanie prostych ćwiczeń przed lustrem. W tym czasie logopeda ocenia sprawność języka, warg oraz prawidłową budowę narządów artykulacyjnych.

– Badanie kwestionariuszem obrazkowym to badanie ma na celu ocenę wymowy poszczególnych głosek, wychwycenie wad wymowy, które w wieku przedszkolnym często się pojawiają

– Obserwacja rozumienia mowy przez dziecko.

Pierwsza wizyta może trwać do 60 minut, gdyż logopeda na koniec udziela porady i podsumowuje wstępną diagnozę.

napisz do nas

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Wiadomość

PFR
Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.